Super User
Odsłony: 2729

Warsztaty z budowy i programowania robotów.nxt robot1

       Zajęcia przewidziane są dla uczestników w wieku 7-14 lat. Czas trwania  zajęć 2 godziny lekcyjne raz w tygodniu. Do nauki wykorzystywane są zestawy Lego MindStorms NXT i EV3. Te same zestawy wykorzystywane są na zajęciach z Robotyki w wielu ośrodkach całym świeci, a nawet na Uniwersytetach – ze względu na możliwości, ale i elastyczność zapewniającą naukę i zabawę fanom Robotyki niezależnie od wieku.

      W czasie warsztatów budujemy części mechaniczne robotów przy użyciu programu komputerowego, programujemy jego ruchy a następnie go uruchamiamy tak aby można było zobaczyć co potrafi. Na zajęciach można wprawić w ruch skonstruowanego  przez siebie robota na bazie istniejących projektów, jak również zrealizować własny pomysł. Przy trudnych i złożonych projektach uczestnicy łączą się grupy, dzieląc się pracą.

     Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 5 osobowych co daje możliwość pełnego kontaktu z prowadzącym zajęcia nauczycielem. Każdy uczestnik ma do dyspozycji własny komputer z ekranem dotykowym i własne stanowisko pracy. Dzięki temu możliwa jest praca w jednej grupie dzieci w różnym wieku i stopniu zaawansowania.

program nxt

 

 

 

 

 

zestaw edu ev3

Kategoria: